Header image

2. mája sme neskorých hodinách odcestovali z košickej stanice. Po ceste sme prechádzali cez Prahu a Drážďany, ale videli sme len ich stanice, lebo našou cieľovou destináciou bolo mestečko Schkeuditz neďaleko Lipska, kde sa nachádza centrum Vitalis, v ktorom sme ubytovaní a kde aj pracujeme. Do cieľa sme dorazili nasledujúci deň o 13:00 a hneď po ubytovaní sme sa vybrali spoznávať krásy Schkeuditzu.

Nasledujúci deň sme spolu so skupinou španielskych študentov absolvovali prehliadku Lipska v anglickom jazyku, ktorou nás previedla miestna sprievodkyňa a ukázala nám viaceré zaujímavé miesta – starú radnicu, Kostol sv. Tomáša (v ktorom je aj hrob známeho hudobného skladateľa Johanna Sebastiana Bacha), Kostol sv. Mikuláša, Lipskú univerzitu, sochu Mefista a Fausta a iné. Po ukončení prehliadky sme vyšli na vyhliadkovú plošinu, ktorá sa nachádza na 31. poschodí Panorama Tower, z ktorej sme mali výhľad na mesto a jeho okolie.

Na ďalší deň sme boli rozdelení do skupín a priradení k svojim mentorom. Elektrikári začali pracovať pod vedením Arana. Zapájali rôzne druhy elektroinštalácie, ako napríklad chodbový, schodiskový alebo izbový vypínač. Tieto praktické zapojenia následne prevádzali do digitálnej schémy pomocou softvéru EasyEDA.

IT-čkári mali počas prvého týždňa za úlohu pod vedením svojho mentora Martina vytvoriť si vlastnú webovú stránku, ktorú budú počas celej stáže upravovať a dopĺňať o všetky pracovné i kultúrne zážitky. Ďalší týždeň začali pracovať s jednoduchou elektroinštaláciou, z ktorej neskôr prešli do oblasti Internet of Things a pracujú na inteligentnom dome s inteligentnými zásuvkami a žiarovkami.

Počas pobytu nielen pracujeme, ale môžeme sa aj kultúrne vyžiť. Počas prvého víkendu sme sa zúčastnili akcie Museumsnacht, v priebehu ktorej sme videli niekoľko múzeí a galérií v Lipsku. Navštívili sme aj ZOO Lipsko, kde sme videli veľa exotickej flóry a fauny. Na konci nášho druhého týždňa sme navštívili fabriku firmy BMW, kde sme sa počas prehliadky dozvedeli, ako proces výroby áut prebieha. Nezabudli sme ani na športové vyžitie a zahrali sme si bowling v jednom útulnom podniku.

Nadviazali sme tu veľa priateľstiev so študentmi z Chorvátska, Srbska, Česka, Španielska, a Rumunska, a nechýbajú ani kamaráti zo Slovenska. Veríme, že aj druhá polovica nášho pobytu nám prinesie mnoho nových zážitkov.

Adam, Filip, Richard, Andreas, Tadeáš, Roderik a Mgr. Kondorová

Ďalšie fotografie nájdete vo fotogalérii

 

Naša škola zaviedla a využíva
systém manažérstva kvality 
v odbore
Výchovno-vzdelávacia činnosť.

Politiky kvality

Záväzok vedenia

Vízia školy