Školský rok 2022/2023
V školskom roku 2022/2023 študuje v škole cca 826 žiakov (aktualizovaný údaj k 15.09.2022) v 29 triedach, z toho sú 3 triedy (81 žiakov) v duálnom pomaturitnom vyššom odbornom štúdiu, ktoré škola poskytuje v spolupráci s Deutsche Telekom Systems Solutions Slovakia s.r.o. (predtým T-SYSTEMS). Časť praktickej výučby v pomaturitnom štúdiu zabezpečujú odborníci z Deutsche Telekom Systems Solutions Slovakia s.r.o.. V škole, ktorej súčasťou je aj školský internát a školská jedáleň pracuje celkovo 104 interných zamestnancov.
V školskom internáte je v tomto školskom roku ubytovaných 152 žiakov. Školská jedáleň pripravuje raňajky, obedy a večere pre žiakov našej školy, ale aj pre žiakov z iných stredných škôl. Denne sa tu pripraví do 152 raňajok a večerí a až 580 obedov.
Vedenie školy pracuje v školskom roku 2022/2023 v tomto zložení:
- Ing. Štefan KRIŠTÍN (riaditeľ školy, školského internátu a školskej jedálne),
- PhDr. Amália HAVRILOVÁ (zástupkyňa riaditeľa školy pre teoretické vyučovanie všeobecno-vzdelávacích a prírodovedných predmetov),
- Ing. Ján LECHMAN (zástupca riaditeľa školy pre teoretické vyučovanie odborných predmetov),
- Ing. Milan SCHVARZBACHER, MBA (zástupca riaditeľa školy pre ekonomické a technické činnosti),
- Ing. Zoltán TÓTH (zástupca riaditeľa školy pre výchovu mimo vyučovania a pre COVaP).
Študijný odbor 2561M - Informačné a sieťové technológie bol otvorený v školskom roku 2018/2019 je štvorročný študijný odbor ukončený maturitnou skúškou a je alternatívou k študijnému odboru Technické lýceum, ktoré postupne zanikne. Na základe požiadaviek trhu práce sme zostavili učebný plán tak, aby bol nielen moderný ale aj nadčasový, čo je v prípade IT veľká výzva. "Naše IST" bude zamerané najmä na administráciu počítačových systémov a sietí. Žiaci sa naučia pracovať na pokročilejšej úrovni s operačnými systémami Windows a Linux, administrovať databázové systémy, spravovať webové servery a webstránky, programovať a skriptovať. Okrem tvrdých zručností je časť štúdia venovaná aj mäkkým zručnostiam, ktoré žiakom pomôžu lepšie zvládnuť komunikáciu so zákazníkmi, spracovávať informácie, tvoriť technickú dokumentáciu, riadiť svoju prácu, či prácu svojich kolegov. Samozrejmosťou je cudzí jazyk, v našom prípade angličtina a nemčina.
V rámci štúdia sa prostredníctvom voliteľného predmetu elektrotechnická spôsobilosť žiaci pripravujú na skúšku pre získanie elektrotechnickej spôsobilosti podľa § 21 Vyhl. 508/2009 Z.z.
U absolventov SPŠE Košice sa predpokladá ich schopnosť samostatného ďalšieho rozvoja a štúdia odboru na základe získaných vedomostí v predmetoch všeobecnovzdelávacích, prírodovedných a odborných. Ich príprava je zameraná aj na prípadné pomaturitné alebo vysokoškolské štúdium. Absolvent počas štúdia získa schopnosti, vedomosti a flexibilitu, ktoré umožňujú uplatniť sa na pracovnom trhu na Slovensku i v rámci EÚ.