Header image

Na SPŠ elektrotechnickej v Košiciach sa žiaci vzdelávajú v nových učebniach

Finančné prostriedky z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) putovali v tomto roku aj do Strednej  priemyselnej školy (SPŠ) elektrotechnickej v Košiciach. Vďaka nim škola zrekonštruovala a vybavila novými učebnými pomôckami štyri odborné učebne.
Celý článok je publikovaný na:

 

Na finále celoslovenskej inovačnej súťaže dňa 18.12.2020 , na ktorej mladí technici z 24 najlepších stredných škôl v rámci SR riešili zadaný problém, ktorým bolo navrhnúť SMART CITY – energeticky nezávislé mesto v podmienkach Slovenska, naši študenti 3.C triedy : Tomáš Balog ( teamleader), Marcel Balogh, Lucia Jacková a Adam Harčár vyhrali celoslovenskú súťaž a obsadili 1.miesto.

Viac zaujímavého si prečítajte v článku:  https://www.aktuality.sk/clanok/850242/stredoskolaci-z-celeho-slovenska-navrhovali-inteligentne-mesta-buducnosti-pozrite-si-ich-vytvory/

 

O úspechu našich žiakov na 34. ročníku medzinárodnej súťaže CASTIC (Chinese Adolescents Science and Technology Innovation Contest), ktorý sa konal  od 20. do 26. júla 2019 v Číne napísali:

 O úspechu našich žiakov v celoslovenskej súťaži Land Rover 4x4 in Schools napísali:

O úspechu našich žiakov na celoslovenskej súťaži AMAVET napísali:

 Napísali o úspešnom podujatí Dni energií pre žiakov košických základných škôl:

Reportáže o Šimonovi Bučkovi, ktorý urobil slovenský rekord v počte desatinných miest čísla Pi

Online nadšenci na strednej škole - článok z 11.2.2016 na http://web.vucke.sk.
 
 
 
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler si prezrel edukačné centrum vo firme T-Systems, v ktorom sa žiaci vzdelávajú v rámci duálneho systému vzdelávania v Košiciach 3. novembra 2015. Články: Článok o duálnom vzdelávaní v denníku Košice:dnes z 20.5.2015:  http://www.kosicednes.sk/ponukaju-zaujimave-studium-s-praxou/
 
Naši žiaci sa umiestnili na 1. mieste v národnom kole medzinárodného projektu Story line approach a  prezentovali svoje závery a odporúčania aj na medzinárodnej konferencii v Poľskom meste Legnice, ktorá sa konala 4. 5. 2015 až 6. 5. 2015. Článok na web.vucke.sk: Víťazi národného kola ekosúťaže na medzinárodnej konferencii. 
 
Článok o duálnom vzdelávaní v prílohe kariéra denníka Košice:dnes z 27. 2. 2015:  http://issuu.com/kosicednes/docs/priloha_kaiera_web/10.
 
Záznam z besedy rádia REGINA na tému: systém duálneho vzdelávania zo dňa 4. 2. 2015 na  http://www.rtvs.sk/radio/archiv/1541/148487.O návšteve ministra školstva, vedy, výskumu a športu Petra Pellegriniho na našej škole zo dňa 7. 11. 2014 sa písalo v médiách: Náš bývalý žiak Vladimír KUCHÁR na celosvetovej súťaži CCNA NetRiders 17. 10. 2014 vyhral kategóriu "Central Europe":
 
  • NetRiders 2013študent SPŠE Vladimír Kuchár obsadil  5. miesto

V školskom roku 2013/2014 sme sa v spolupráci so spoločnosťou T-Systems Slovakia s.r.o. zapojili do pilotného projektu duálneho vzdelávania a otvorili sme trojročné pomaturitné štúdium v odbore Počítačové systémy:

Dňa 16.01.2013 sa nám úspešne podarilo v spolupráci so spoločnosťou T-Systems Slovakia s.r.o. vybudovať plne vybavenú IT učebňu. Nová učebňa s názvom IT LAB je určená na výučbu odborníkov z oblasti informačných technológií. Viac o tom ako prebiehalo otvorenie učebne sa dozviete v článkoch:

COV v médiách:

 

No events found

Naša škola zaviedla a využíva
systém manažérstva kvality 
v odbore
Výchovno-vzdelávacia činnosť.

Politiky kvality

Záväzok vedenia

Vízia školy