Header image

V dňoch 06. 10. až 13. 10. 2014 navštívili 12 žiaci a dvaja učitelia z partnerskej školy v Nemecku našu školu.

 

Nemeckí žiaci a ich slovenskí partneri zažili zaujímavý týždeň nielen v Košiciach. Splavovanie plťou v Červenom Kláštore, vysokohorská túra vo Vysokých Tatrách, Hámor v Šugovskej doline s praktickou ukážkou, stretnutie s bývalým prezidentom SR Rudolfom Schusterom patrili medzi najzaujímavejšie spoločné akcie.

V Košiciach sme navštívili Goetheho knižnicu, Východoslovenské múzeum, Miklušovu väznicu, Dóm sv. Alžbety, pozreli sme si večerné predstavenie v divadle „Smrť v Benátkach“. Aby naši hostia spoznali aj okolie Košíc, sme sa rozhodli absolvovať nenáročnú vychádzku na Bankov.

Nemeckí žiaci bývali v rodinách svojich slovenských partnerov, kde zažili tradičnú pohostinnosť Slovákov. Z Košíc odchádzali s najlepšími dojmami. Slovensko vnímali ako krásnu krajinu, v ktorej žijú zaujímaví a milí ľudia.

12 žiakov našej školy a dvaja učitelia navštívia recipročne partnerskú školu v apríli až v máji 2015.

Zaujímavý článok

Fotogaléria

 

No events found

Naša škola zaviedla a využíva
systém manažérstva kvality 
v odbore
Výchovno-vzdelávacia činnosť.

Politiky kvality

Záväzok vedenia

Vízia školy