Header image

 

V dňoch 22. 04. až 01. 05. 2015 sa uskutočnil výmenný pobyt žiakov našej školy v bavorskom meste Weißenburg. Už druhýkrát sme navštívili Werner-von-Siemens-Gymnázium. S našimi partnermi  v Nemecku sme prežili osem zaujímavých a podnetných dní.  Boli sme veľmi milo prijatí a žiaci vyjadrili presvedčenie, že sa so svojimi nemeckými priateľmi ešte určite stretnú.

Výmenu sme realizovali na základe projektu „Schulpartnerschaften mit Schulen in Ost-, Mittelost-, Südosteuropa und Baltischen Staaten“ (Školské partnerstvá so školami vo východnej, strednej, juhovýchodnej Európe a so školami v baltických štátoch). Téma pobytu: „Voda – zdroj sily v prírode. Historické a moderné vodné diela a ich využitie,“ sa premietla do spoločného programu.

Začali sme prehliadkou mesta Weißenburg, zúčastnili sme sa večerného vystúpenia žiakov, kde prezentovali  svoje pohybové umenie v rámci galavečera  „Tisíc a jedna noc“. Zástupca školy nám ukázal modernú a technicky dobre vybavenú školu, privítala nás zástupkyňa starostu mesta Weißenburg, zaujímavá bola prehliadka „Rímskych kúpeľov“.

Navštívili sme Norimberg, kde nás sprevádzal riaditeľ školy. V Mníchove sme navštívili Nemecké technické múzeum a BMW-Welt.

Potom nasledovala exkurzia v meste Roth, tu sme v hámri  „Hammermühle“ videli praktickú ukážku kováčskej práce. Absolvovali sme plavbu loďou po  jazere  Brombachsee, zúčastnili sme sa „Jarného koncertu školy“.

Absolvovali sme exkurziu vo firme  Ossberger, ktorá je známa výrobou turbín. Poslednou akciou bola návšteva  maliarskej školy  „Malschule Mandl“, kde sme po zaujímavom príhovore maliara Mandla dostali palety a štetce a mohli sme si sami vyskúšať maliarske umenie.

Fotogaléria 

 


No events found


Logo - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Logo - EÚ - Európsky sociálny fond, Európsky fond regionálneho rozvoja

Logo - operačný program ľudské zdroje

Logo - Systém duálneho vzdelávania

Škola je partnerom národného projektu „DUÁLNE VZDELÁVANIE A ZVÝŠENIE ATRAKTIVITY A KVALITY OVP“

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje

 

Naša škola zaviedla a využíva
systém manažérstva kvality 
v odbore
Výchovno-vzdelávacia činnosť.

Politiky kvality

Záväzok vedenia

Vízia školy

003198425
DnesDnes1755
Tento týždeňTento týždeň6568
Tento mesiacTento mesiac24280
počet návštev od 26.4.2015