Header image

V dňoch 22. 04. až 01. 05. 2015 sa uskutočnil výmenný pobyt žiakov našej školy v bavorskom meste Weißenburg. Už druhýkrát sme navštívili Werner-von-Siemens-Gymnázium. S našimi partnermi  v Nemecku sme prežili osem zaujímavých a podnetných dní.  Boli sme veľmi milo prijatí a žiaci vyjadrili presvedčenie, že sa so svojimi nemeckými priateľmi ešte určite stretnú.

Výmenu sme realizovali na základe projektu „Schulpartnerschaften mit Schulen in Ost-, Mittelost-, Südosteuropa und Baltischen Staaten“ (Školské partnerstvá so školami vo východnej, strednej, juhovýchodnej Európe a so školami v baltických štátoch). Téma pobytu: „Voda – zdroj sily v prírode. Historické a moderné vodné diela a ich využitie,“ sa premietla do spoločného programu.

Začali sme prehliadkou mesta Weißenburg, zúčastnili sme sa večerného vystúpenia žiakov, kde prezentovali  svoje pohybové umenie v rámci galavečera  „Tisíc a jedna noc“. Zástupca školy nám ukázal modernú a technicky dobre vybavenú školu, privítala nás zástupkyňa starostu mesta Weißenburg, zaujímavá bola prehliadka „Rímskych kúpeľov“.

Navštívili sme Norimberg, kde nás sprevádzal riaditeľ školy. V Mníchove sme navštívili Nemecké technické múzeum a BMW-Welt.

Potom nasledovala exkurzia v meste Roth, tu sme v hámri  „Hammermühle“ videli praktickú ukážku kováčskej práce. Absolvovali sme plavbu loďou po  jazere  Brombachsee, zúčastnili sme sa „Jarného koncertu školy“.

Absolvovali sme exkurziu vo firme  Ossberger, ktorá je známa výrobou turbín. Poslednou akciou bola návšteva  maliarskej školy  „Malschule Mandl“, kde sme po zaujímavom príhovore maliara Mandla dostali palety a štetce a mohli sme si sami vyskúšať maliarske umenie.

Fotogaléria 

 

 

No events found

Naša škola zaviedla a využíva
systém manažérstva kvality 
v odbore
Výchovno-vzdelávacia činnosť.

Politiky kvality

Záväzok vedenia

Vízia školy