Header image

 

Priblížiť prácu nadnárodnej inštitúcie Európskeho parlamentu,  prispieť k rozvoju sociálnej a politickej zrelosti študentov a tiež k ich aktívnemu záujmu o veci verejné - s týmto cieľom realizujeme na našej škole SPŠ elektrotechnickej v Košiciach vzdelávací program Ambasádorská škola Európskeho parlamentu, ktorý organizuje Informačná kancelária EP v Bratislave.

Naši študenti prostredníctvom telemostu cez program Skype diskutovali s europoslancom pánom JUDr. Eduardom Kukanom, skúseným a pohotovým diplomatom, ktorý je v súčasnosti predsedom Delegácie EP pre balkánske krajiny pre ich vstup do EÚ.

Študenti dostali odpovede na otázky ohľadom migrácie, aké kroky sa v EÚ podnikli, ale aj prečo naša krajina patrí medzi členské krajiny EÚ, ktoré neuznali samostatnosť Kosova, čo si myslí o Brexite a o vyjednávaní Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska, i prečo by mali mladí ľudia ísť voliť.

Môžeme konštatovať, že dnešní mladí ľudia sa zaujímajú o veci verejné a sú vnímaví na témy, ktoré rezonujú v súčasnosti v médiách.

Ďalšie fotografie nájdete vo fotogalérii

DEC
4

04.12.23 - 15.12.23

 

Naša škola zaviedla a využíva
systém manažérstva kvality 
v odbore
Výchovno-vzdelávacia činnosť.

Politiky kvality

Záväzok vedenia

Vízia školy