Header image

 

Asi ste sa už dozvedeli, že v školskom roku 2020/2021 nebude naša škola otvárať prvácke triedy v študijnom odbore 3918M Technické lýceum. Ako optimálnu alternatívu Vám ponúkame možnosť štúdia v upravenom študijnom odbore 2561M Informačné a sieťové technológie (IST). 

Prečo sme rozhodli transformovať doterajší odbor Technické lýceum na upravený študijný odbor 2561M Informačné a sieťové technológie?

1. V čase, keď sme začínali "rozbiehať" informatický maturitný študijný odbor, neexistovala osobitná skupina odborov pre IT a tak sme ako jedna z prvých škôl na Slovensku otvorili triedu v študijnom odbore 3918M Technické lýceum so zameraním na informačné technológie. Postupne sa situácia menila a vznikla nová skupina IT odborov (25), ktorá nám poskytuje viacero výhod.

2. Pre zamestnávateľov na Slovensku bol názov odboru Technické lýceum nič nehovoriaci a príliš všeobecný. Názov nového odboru 2561M Informačné a sieťové technológie je oveľa výstižnejší a konkrétnejší.

3. Nový maturitný študijný odbor podporujú zamestnávateľské asociácie v oblasti IT, podporu má aj na rôznych úrovniach v štátnej sfére - mesto, kraj, vláda.

Ikona otáznika4. V upravenom študijnom odbore 2561 M Informačné a sieťové technológie (od 2020/2021) budeme môcť lepšie využiť disponibilné hodiny pre špecializáciu žiakov počas štúdia.

5. Využijeme všetky doterajšie dobré skúsenosti z odboru Technické lýceum a pripravíme novú štruktúru hodín v odbore IST, ktorá sa čo naviac bude približovať doterajšiemu Technickému lýceu, kde by sme radi k k súčasným zameraniam na Vývoj aplikácií a Správu systémov a sietí pridali zameranie na Kybernetickú bezpečnosť.

Žiaci, ktorí aktuálne študujú v študijnom odbore Technické lýceum budú samozrejme v tomto odbore aj naďalej pokračovať až do 4. ročníka a budú v ňom aj maturovať.

Pripravujeme nový školský vzdelávací program v študijnom odbore 2561M Informačné a sieťové technológie, ktorý bude platiť od školského roka 2020/2021. Sledujte postupne ďalšie informácie na našej webovej stránke v súvislosti s uvedenou zmenou. 

V školskom roku 2020/2021 plánujeme otvoriť 4 triedy v maturitnom študijnom odbore 2561M Informačné a sieťové technológie a 2 triedy v maturitnom študijnom odbore 2675M Elektrotechnika. 

V pomaturitnom 3-ročnom duálnom vzdelávaní v spolupráci s T-Systems plánujeme otvoriť 1 triedu v odbore 2563Q Počítačové systémy.

OKT
28

28.10.21 - 29.10.21


Logo - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Logo - EÚ - Európsky sociálny fond, Európsky fond regionálneho rozvoja

Logo - operačný program ľudské zdroje

Logo - Systém duálneho vzdelávania

Škola je partnerom národného projektu „DUÁLNE VZDELÁVANIE A ZVÝŠENIE ATRAKTIVITY A KVALITY OVP“

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje

 

Naša škola zaviedla a využíva
systém manažérstva kvality 
v odbore
Výchovno-vzdelávacia činnosť.

Politiky kvality

Záväzok vedenia

Vízia školy

003647482
DnesDnes1962
Tento týždeňTento týždeň7665
Tento mesiacTento mesiac48778
počet návštev od 26.4.2015