Header image

 

V dňoch 4.11.2019 – 6.11.2019 sa žiaci našej školy Tomáš Macák (2.F) a Jakub Novák (1.F) sa zúčastnili súťaže Mladý elektronik na výstave Mladý tvorca 2019 v priestoroch Agrokomplexu Nitra.

Pozvanie na súťaž získal žiak druhého ročníka Tomáš Macák, ktorý vyhral školské kolo tejto súťaže. Pre nadobudnutie skúseností s podobnými typmi súťaží, získanie rozhľadu a prípadne ako nástupca Tomáša bol prítomný aj žiak prvého ročníka Jakub Novák.

Náš Tomáš Macák získal certifikát, zaradil sa medzi úspešných riešiteľov a získal cenné skúsenosti pre ďalšie súťaže. Jakub Novák pozoroval súťažiacich, ich prípravu, použité náradia a pomôcky, techniku a rýchlosť s akou spájkovali, aké typy otázok robili súťažiacim problémy.

Vo všeobecnosti sme získali skúsenosti, ktoré nám umožnia zlepšiť prípravu žiakov na takéto typy súťaží. Na čo klásť pri príprave dôraz, čomu sa vyhnúť. Máme informácie na čo kladú porotcovia dôraz a na aké typy otázok je treba pripraviť žiakov. V neposlednom rade zúčastnení žiaci mohli vidieť aj stánky iných škôl a získať inšpiráciu pri svojich vlastných projektoch. Zároveň nám naša prítomnosť a kontakt s usporiadateľmi poskytli rozšírené možnosti pri nadväzovaní komunikácie s nimi a dostali sme sa do povedomia organizátorov súťaže.

                                                                                  Ing. Peter Psota

         

No events found


Logo - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Logo - EÚ - Európsky sociálny fond, Európsky fond regionálneho rozvoja

Logo - operačný program ľudské zdroje

Logo - Systém duálneho vzdelávania

Škola je partnerom národného projektu „DUÁLNE VZDELÁVANIE A ZVÝŠENIE ATRAKTIVITY A KVALITY OVP“

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje

 

Naša škola zaviedla a využíva
systém manažérstva kvality 
v odbore
Výchovno-vzdelávacia činnosť.

Politiky kvality

Záväzok vedenia

Vízia školy

002913927
DnesDnes3539
Tento týždeňTento týždeň10147
Tento mesiacTento mesiac76173
počet návštev od 26.4.2015