Header image

 

Dňa 6.11.2019 sa Patrik Skaloš, žiak IV.C triedy, z našej Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej, zúčastnil oceňovania v priestoroch Kongresovej sály Agrokomplexu Nitra v rámci podujatia „Mladý tvorca 2019“. Ako jediný delegát za všetky školy v pôsobnosti Košického samosprávneho kraja, získal toto ocenenie pod záštitou Ministerstva hospodárstva, za jeho projekt „Automatická triedička riadená priemyselným počítačom“. Celú triedičku si sám navrhol, vytlačil na 3D tlačiarni a zabezpečil funkčné riadenie celého modelu aj cez internet. Víziou použitia triedičky je automatické separovanie odpadu v mestských podzemných kontajneroch. V rámci tohto podujatia získala naša škola „Poukaz na inovačný deň“ od Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry SIEA.

        

Patrik Skaloš našu školu následne s tým istým projektom, v dňoch od 7.11 do 8.11. 2019, reprezentoval aj na celoslovenskom finále mladých vedátorov Amavet v bratislavskej Inchebe, kam sa dostal po postupe z krajského kola tejto súťaže. Táto prestížna súťaž sa koná pravidelne každý rok v rámci „Týždňa vedy a techniky“ a posiela víťazné projekty na rôzne súťaže po celom svete.

                  

 

Naša škola zaviedla a využíva
systém manažérstva kvality 
v odbore
Výchovno-vzdelávacia činnosť.

Politiky kvality

Záväzok vedenia

Vízia školy

004879551
DnesDnes944
Tento týždeňTento týždeň17912
Tento mesiacTento mesiac64062
počet návštev od 26.4.2015