Header image

V dňoch 21. a 22. marca sa naši žiaci z druhého a tretieho ročníka zúčastnili školskej akcie s názvom Amper 2018.

V prvý deň nás čakala cesta do Brna. Po príchode na Brnenské výstavisko sme sa rozdelili do skupín väčšinou po triedach a prezerali sme si vystavované produkty. Výstavisko v Brne je rozdelené do pavilónov, v ktorých boli vystavovatelia zadelení podľa odboru elektrotechniky.  Mali sme možnosť vidieť množstvo exponátov. Každý si vybral to, čo ho zaujímalo.  Väčšinou to bola energetika a distribúcia elektrickej energie, elektronika alebo počítačové systémy. Niektorí z nás si domov odniesli okrem zaujímavých zážitkov aj množstvo literatúry alebo zakúpené produkty priamo na výstavisku.

Po prehliadke výstaviska sme sa presunuli do pavilónu Vida! science centrum. Tu sme mali možnosť vidieť predstavenie o tom ako funguje zvuk, ľudské ucho a množstvo ďalších vecí spojených so zvukom. Po predstavení sme si vyskúšali množstvo fyzikálnych experimentov hravou formou. Išlo o rôzne odvetvia fyziky – od pôsobenia mechanických síl až po našu obľúbenú elektrinu.

Po absolvovaní tejto expozície sme sa odobrali autobusom  do malebnej dedinky Býkovice, v ktorej sme sa ubytovali. Penzión mal príjemné prostredie, výborné stravovanie a bývalo sa nám tam dobre.

Na druhý deň sme sa boli obohatiť nie len odborne, ale aj kultúrne. Navštívili sme centrum mesta Brno, videli katedrálu sv. Petra a Pavla, navštívili hrad Špilberk týčiaci sa priamo nad Brnom a absolvovali prehliadku jeho kazematov. Následne sme si individuálne prezreli ešte širšie centrum Brna a pomaly sa chystali na odchod. Odchádzali sme spokojní a plní zážitkov, ktoré nám poskytlo mesto Brno.

Martin Dzurňák III.C

Ďalšie fotografie vo fotogalérii

SEP
25

25.09.18 - 03.10.18

SEP
28

28.09.18


Logo - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Logo - EÚ - Európsky sociálny fond, Európsky fond regionálneho rozvoja

Logo - operačný program ľudské zdroje

Logo - Systém duálneho vzdelávania

Škola je partnerom národného projektu „DUÁLNE VZDELÁVANIE A ZVÝŠENIE ATRAKTIVITY A KVALITY OVP“

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje

verejnosť žiak učiteľ

 

Naša škola zaviedla a využíva
systém manažérstva kvality 
v odbore
Výchovno-vzdelávacia činnosť.

Politiky kvality

Záväzok vedenia

Vízia školy

001258501
DnesDnes241
Tento týždeňTento týždeň4989
Tento mesiacTento mesiac21510
počet návštev od 26.4.2015