Header image

Dňa 24.11.2017 našu školu navštívil  absolvent našej školy  pán Bc.Matej Mikulszky, momentálne študent inžinierského štúdia na fakulte BERG TU v Košiciach,aby nám prezentoval svoju bakalársku prácu na tému   Moderné princípy dizajnu aplikácií v Matlabe , s ktorou  v roku 2017 získal hneď niekoľko úspechov a ocenení:

1. miesto vo fakultnom a 3. miesto v medzinárodnom kole Študentskej vedeckej konferencie ŠVK 2017 v sekcii Riadenie a informačné technológie na TU v Košiciach, fakulte BERG a na Vysokej škole banskej TU v Ostrave, Cena ZSVTS za študentskú vedeckú prácu v roku 2017.

         

V rámci pilotného ročníka Falling Walls Lab Slovakia (FWLS), ktorý bol sprievodným podujatím Európskej noci výskumníkov 2017, sa na 3. mieste umiestnil Matej Mikulszky (vpravo), ktorý prezentoval, ako možno optimalizovať responzívne grafické používateľské prostredie.

Cieľom podujatia Falling Walls Lab Slovakia je podporiť vedecké a podnikateľské inovatívne vízie a iniciovať a rozvíjať výmenu nápadov, inšpirácií a poznatkov medzi mladými výskumníkmi a profesionálmi z rôznych oblastí. Podujatie Falling Walls Lab sa v posledných rokoch konalo na 45 prestížnych akademických inštitúciách, medzi ktoré patria napríklad ETH Zurich (Švajčiarsko), the Yale University (USA) či King Abdullah University of Science and Technology (Saudská Arábia). Podujatie Falling Walls Lab organizuje nadácia Falling Walls Foundation. V roku 2017 sa medzi prestížnych organizátorov Falling Walls Lab zaradila Univerzita Komenského v Bratislave, Slovenská technická univerzita, Žilinská Univerzita, Technická univerzita v Košiciach, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Slovenská akadémia vied, Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity a Nemecká akademická výmenná služba (Deutscher Akademischer Austauschdienst - DAAD).

Osemnásť výskumníkov z oblasti medicíny, matematiky či techniky dostalo šancu prezentovať svoj výskum počas troch minút pred odbornou porotou. Slovenské kolo ponúklo návrh riešenia rozmanitých, primárne celospoločenských otázok, v ktorých dominovali medicínske témy – napríklad DNA, detekcia rakoviny, diagnostika kondície mitochondrií, liečba nádoru či diagnostika včasného štádia rakoviny prsníka.

No events found


Logo - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Logo - EÚ - Európsky sociálny fond, Európsky fond regionálneho rozvoja

Logo - operačný program ľudské zdroje

Logo - Systém duálneho vzdelávania

Škola je partnerom národného projektu „DUÁLNE VZDELÁVANIE A ZVÝŠENIE ATRAKTIVITY A KVALITY OVP“

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje

verejnosť žiak učiteľ

 

Naša škola zaviedla a využíva
systém manažérstva kvality 
v odbore
Výchovno-vzdelávacia činnosť.

Politiky kvality

Záväzok vedenia

Vízia školy

001227810
DnesDnes290
Tento týždeňTento týždeň290
Tento mesiacTento mesiac15090
počet návštev od 26.4.2015