Header image

Projekt Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok už určite väčšina z vás pozná. Či už z predchádzajúcich rokov alebo ste sa o ňom dočítali na stránke školy či na nástenke, ktorá sa skoro celý november nachádzala vo vestibule školy. Ak by náhodou predsa niekto stále nevedel, čo to je, je to projekt, ktorý spája generácie ľudí po celom Slovensku. Cieľom tohto projektu je potešiť nám neznámeho seniora žijúceho v sociálnom zariadení, prípadne osamelo žijúceho vo vlastnej domácnosti krabičkou od topánok obalenou baliacim papierom a naplnenou drobnosťami z nasledujúcich kategórií: niečo sladké, niečo slané, niečo mäkké, niečo voňavé, niečo na zábavu, niečo zo srdca. Častokrát to môže byť ich jediný či posledný darček, preto do krabičky vkladáme hlavne kus nášho srdca. Z peknej myšlienky vznikol celoslovenský projekt. V tomto roku sa uskutočnil už 6. ročník tejto celoslovenskej výzvy.

Aj naša škola podporila túto krásnu myšlienku a do projektu sa zapojila ako oficiálny partner. Ako škola a oficiálny partner zbierky sme mali možnosť tvoriť a zbierať krabičky v termíne od 16. 10. 2023 do 30. 11. 2023. V tomto termíne sa nám podarilo vyzbierať 37 krabičiek, čo dokazuje, že SPŠE tvorí veľa skvelých ľudí, ktorí sú empatickí a myslia aj na druhých. Teda ľudí s veľkým Ľ a veľkým srdcom.

Do zbierky sa tento rok zapojili triedy: I.C, I.E, II.B, II.C, II.D,  II.E, II.F, III.A, III.B, III.C, III.E, IV.A, a IV.C.

Zbierku podporili aj niektorí učitelia a nepedagogickí zamestnanci.

Všetkým, ktorí podporili túto zbierku, ďakujeme. Môžete byť na seba hrdí. Pomôcť druhým či vyčarovať úsmev na tvári niekoho iného, a dokonca neznámeho človeka, je prejavom ušľachtilého, dobrosrdečného a ľudského správania, správneho človeka. Vydali ste sa cestou nasledujúcou pravého ducha Vianoc.

Mgr. Melánia Englerová

        

Ďalšie fotografie nájdete vo fotogalérii 

 

APR
24

24.04.24 - 26.04.24

Naša škola zaviedla a využíva
systém manažérstva kvality 
v odbore
Výchovno-vzdelávacia činnosť.

Politiky kvality

Záväzok vedenia

Vízia školy