Návšteva žiakov z Werner von Siemens Gymnázia vo Weissenburgu v Košiciach

V dňoch 06. 10. až 13. 10.  2014 navštívili 12 žiaci a dvaja učitelia z partnerskej školy v Nemecku našu školu.

Nemeckí žiaci a ich slovenskí partneri zažili zaujímavý týždeň nielen v Košiciach. Splavovanie plťou v Červenom Kláštore,  vysokohorská túra vo Vysokých Tatrách, Hámor v Šugovskej doline s praktickou ukážkou, stretnutie s bývalým prezidentom SR Rudolfom Schusterom patrili medzi najzaujímavejšie spoločné akcie.

V Košiciach sme navštívili Goetheho knižnicu, Východoslovenské múzeum, Miklušovu väznicu, Dóm sv. Alžbety, pozreli sme si večerné predstavenie v divadle „Smrť v Benátkach“. Aby naši hostia spoznali aj okolie Košíc, sme sa rozhodli absolvovať nenáročnú vychádzku na Bankov.

Nemeckí žiaci bývali v rodinách svojich slovenských partnerov, kde zažili tradičnú  pohostinnosť Slovákov. Z Košíc odchádzali s najlepšími dojmami. Slovensko vnímali ako krásnu krajinu, v ktorej žijú zaujímaví a milí ľudia.

12 žiakov našej školy a dvaja učitelia navštívia recipročne partnerskú školu v apríli až v máji 2015.

Fotogaléria 

 
Zenit v programovaní 2014 - školské kolo

Školské kolo súťaže ZENIT v programovaní sa uskutoční dňa 6. 11. 2014. Študenti môžu súťažiť v dvoch kategóriách:

- kategória tvorby aplikácií (jednotlivci)
- kategória tvorby webstránok (grafik + programátor)

Prihlasovať sa môžete cez formulár  do 3. 11. 2014

Ďalšie informácie na stránke http://www.siov.sk/ext_dok-otp-zenit-programovanie-2014-2015-na-web/28759c

 
Zenit v elektronike 2014 - školské kolo

Dňa 6. 11. 2014 sa uskutoční súťaž ZENIT v elektronike. Budú dve súťažné kategórie. Kategória B pre ročníky prvý a druhý a A kategória pre ročníky tretí a štvrtý.

Prihlásenie: Ing. Peter Horváth, miestnosť 77

Počet účastníkov je obmedzený na 12 v každej kategórii. Ak sa niektorá kategória nenaplní, potom sa môže zvýšiť počet v druhej kategórii.

Čítať celý článok...
 
Tablety sa v školách osvedčili, chcú ich učitelia i žiaci

Skúsenosti s výučbou pomocou tabletov a ďalších dotykových technológií boli hlavnou témou konferencie Škola na dotyk live 2, ktorá sa konala v Poprade dňa 16. 10. 2014.  Nadviazala na poznatky získané v pilotnom projekte, ktorý v minulom školskom roku realizovala nezisková organizácia Edulab. Išlo o doposiaľ najväčší projekt zameraný na výučbu pomocou tabletov, participovalo na ňom 100 pedagógov a do kontaktu s tabletmi prichádzalo pravidelne takmer 1 000 žiakov. 
Konferencie sa zúčastnila aj naša kolegyňa PaedDr. Darina Šalagovičová.

Čítať celý článok...
 
Nebuď otrok drog

Milí pedagógovia a žiaci,  pridajte sa k tým, čo bojujú proti drogám a vyhrajte skvelé ceny

Vyhrať môžete 10 tabletov, 10 digitálnych fotoaparátov a 10 telefónov, udelená bude aj Cena generálneho riaditeľa TASR. Súťaž začína 15. októbra.

Súťaž Nebuď otrok drog je pokračovaním úspešného súťažného projektu, ktorý spustila Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) prostredníctvom portálu Školský servis na začiatku roka 2014. Projekt bol zameraný na prevenciu drogovej závislosti mladých ľudí a stretol sa s veľkým záujmom nielen zo strany žiakov, ale aj učiteľov a rodičov. 

Čítať celý článok...
 
CODY Week 2014

V týždni od 11. do 17. októbra 2014 sa uskutoční Európsky týždeň programovania, ktorého cieľom je zviditeľniť programovanie a priblížiť ho laickej verejnosti so zámerom umožniť jej naučiť sa v tejto oblasti niečo nové a zaujímavé.

Viac informácií na webovej stránke: http://codeweek.eu/

UPJŠ pripravila viaceré aktivity pre študentov, medzi nimi aj inštruktáže k Olympiáde v informatike.

Plagát akcií 
Zadania domáceho kola OI    
 
iBobor 2014/15

iBobor logo

Informatická súťaž iBobor je opäť tu. Tak ako každý rok, aj v tento rok Vás čaká 15 zaujímavých úloh, v ktorých môžte ukázať svoje informatické vedomosti a zručnosti.

Stredoškoláci sa do súťaže môžu zapojiť v dvoch kategóriách - Juniori (1. a 2. ročník) a Seniori (3. a 4. ročník). Súťaž pozostáva z 15 úloh, riešených cez internet počas 40 minút. Viac informácií o súťaži sa dočítate a úlohy z minulých ročníkov nájdete na stránke www.ibobor.sk.

Súťaž bude prebiehať v dňoch 7. - 10. novembra 2014:

  • piatok 7. novembra súťažná kategória Seniori,
  • pondelok 10. novembra súťažná kategória Juniori,

Prečo sa prihlásiť? Môžte si zmerať sily so svojimi spolužiakmi v škole i na Slovensku a vyskúšať si Vaše IT znalosti. 

Do súťaže sa môžete zaregistrovať  na tejto stránke, alebo sa prihlásiť prostredníctvom svojich učiteľov informatiky. 

 
Na skládky nie sme krátki!

Pozývame všetkých, ktorým záleží na životnom prostredí a chcú pomôcť našej prírode aj tým, že si prídu pozrieť environmentálnu výstavu do Spoločenskej miestnosti

,,Na skládky nie sme krátki!“

ktorú spoluorganizujeme  s Občianskym združením TATRY na našej škole 7.- 10. októbra v čase

od 10.00 do 15.00 hod.

Tešíme sa na Vašu účasť.

Fotogaléria Na skládky nie sme krátki

 
MOVE Week na SPŠE - 1. ročník o Pohár riaditeľa školy

Dňa 1. 10. 2014 v rámci projektu MOVE Week (týždeň pohybu) pripravili vyučujúci telesnej a športovej výchovy pre žiakov školy súťaže v pohybových aktivitách (bežecký pretek na 800 metrov a silový dvojboj v zhyboch a ľah-sed). Víťazi súťaže o pohár riaditeľa školy boli ocenení medailou, diplomom, soškou športovca riaditeľom školy.

MOVE Week je každoročné celoeurópske podujatie. Je súčasťou kampane NowWeMove. Tohto roku sa MOVE Week uskutoční v termíne 29. 9. – 5. 10. 2014. Cieľom MOVE Weeku je propagovať výhody spojené s aktívnym životným štýlom a podpora pravidelnej pohybovej aktivity a športu v celej Európe. Široký okruh propagátorov pohybovej aktivity (tzv. MOVE agenti) koordinuje počas MOVE Weeku podujatia, či už existujúce alebo nové. MOVE week a kampaň NowWeMove sú centrálne koordinované Medzinárodnou asociáciou športu a kultúry (ISCA) v spolupráci a Európskou cyklistickou federáciou (ECF). MOVE Week 2014 je finančne podporovaný Európskou úniou.

Výsledky:

Dvojboj

  1. miesto - Adam Gedeon Katis 2.G
  2. miesto - Marek Ružička 2.G
  3. miesto - Adam Galuško 1.E

Beh na 800 m

  1. miesto - Denis Dufala 2.G
  2. miesto - Martin Petriga 2.C
  3. miesto - Branislav Sarik 2.D

Fotogaléria MOVE Week 2014

 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 Dopredu > Koniec >>

Strana 1 z 6