Nebuď otrok drog

Milí pedagógovia a žiaci,  pridajte sa k tým, čo bojujú proti drogám a vyhrajte skvelé ceny

Vyhrať môžete 10 tabletov, 10 digitálnych fotoaparátov a 10 telefónov, udelená bude aj Cena generálneho riaditeľa TASR. Súťaž začína 15. októbra.

Súťaž Nebuď otrok drog je pokračovaním úspešného súťažného projektu, ktorý spustila Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) prostredníctvom portálu Školský servis na začiatku roka 2014. Projekt bol zameraný na prevenciu drogovej závislosti mladých ľudí a stretol sa s veľkým záujmom nielen zo strany žiakov, ale aj učiteľov a rodičov. 

Čítať celý článok...
 
CODY Week 2014

V týždni od 11. do 17. októbra 2014 sa uskutoční Európsky týždeň programovania, ktorého cieľom je zviditeľniť programovanie a priblížiť ho laickej verejnosti so zámerom umožniť jej naučiť sa v tejto oblasti niečo nové a zaujímavé.

Viac informácií na webovej stránke: http://codeweek.eu/

UPJŠ pripravila viaceré aktivity pre študentov, medzi nimi aj inštruktáže k Olympiáde v informatike.

Plagát akcií 
Zadania domáceho kola OI    
 
iBobor 2014/15

iBobor logo

Informatická súťaž iBobor je opäť tu. Tak ako každý rok, aj v tento rok Vás čaká 15 zaujímavých úloh, v ktorých môžte ukázať svoje informatické vedomosti a zručnosti.

Stredoškoláci sa do súťaže môžu zapojiť v dvoch kategóriách - Juniori (1. a 2. ročník) a Seniori (3. a 4. ročník). Súťaž pozostáva z 15 úloh, riešených cez internet počas 40 minút. Viac informácií o súťaži sa dočítate a úlohy z minulých ročníkov nájdete na stránke www.ibobor.sk.

Súťaž bude prebiehať v dňoch 7. - 10. novembra 2014:

  • piatok 7. novembra súťažná kategória Seniori,
  • pondelok 10. novembra súťažná kategória Juniori,

Prečo sa prihlásiť? Môžte si zmerať sily so svojimi spolužiakmi v škole i na Slovensku a vyskúšať si Vaše IT znalosti. 

Do súťaže sa môžete zaregistrovať  na tejto stránke, alebo sa prihlásiť prostredníctvom svojich učiteľov informatiky. 

 
Na skládky nie sme krátki!

Pozývame všetkých, ktorým záleží na životnom prostredí a chcú pomôcť našej prírode aj tým, že si prídu pozrieť environmentálnu výstavu do Spoločenskej miestnosti

,,Na skládky nie sme krátki!“

ktorú spoluorganizujeme  s Občianskym združením TATRY na našej škole 7.- 10. októbra v čase

od 10.00 do 15.00 hod.

Tešíme sa na Vašu účasť.

Fotogaléria Na skládky nie sme krátki

 
MOVE Week na SPŠE - 1. ročník o Pohár riaditeľa školy

Dňa 1. 10. 2014 v rámci projektu MOVE Week (týždeň pohybu) pripravili vyučujúci telesnej a športovej výchovy pre žiakov školy súťaže v pohybových aktivitách (bežecký pretek na 800 metrov a silový dvojboj v zhyboch a ľah-sed). Víťazi súťaže o pohár riaditeľa školy boli ocenení medailou, diplomom, soškou športovca riaditeľom školy.

MOVE Week je každoročné celoeurópske podujatie. Je súčasťou kampane NowWeMove. Tohto roku sa MOVE Week uskutoční v termíne 29. 9. – 5. 10. 2014. Cieľom MOVE Weeku je propagovať výhody spojené s aktívnym životným štýlom a podpora pravidelnej pohybovej aktivity a športu v celej Európe. Široký okruh propagátorov pohybovej aktivity (tzv. MOVE agenti) koordinuje počas MOVE Weeku podujatia, či už existujúce alebo nové. MOVE week a kampaň NowWeMove sú centrálne koordinované Medzinárodnou asociáciou športu a kultúry (ISCA) v spolupráci a Európskou cyklistickou federáciou (ECF). MOVE Week 2014 je finančne podporovaný Európskou úniou.

Výsledky:

Dvojboj

  1. miesto - Adam Gedeon Katis 2.G
  2. miesto - Marek Ružička 2.G
  3. miesto - Adam Galuško 1.E

Beh na 800 m

  1. miesto - Denis Dufala 2.G
  2. miesto - Martin Petriga 2.C
  3. miesto - Branislav Sarik 2.D

Fotogaléria MOVE Week 2014

 
Na komín 2014

Na Komín je súťaž s originálnym konceptom, ktorá je určená pre všetkých, ktorí chcú dokázať svoje zručnosti, dôvtip a kreativitu pri konštrukcii robotov schopných samostatne vyliezť na komín. Cieľom tohto podujatia je podporiť záujem o robotiku a programovanie, ale hlavne poskytnúť priestor pre mladých ľudí a študentov, ktorí inak nemajú možnosť ukázať svoj talent.

Cieľ súťaže: Za čo najkratší čas vyliezť a do výšky 10m

Súťaž prebiehala v dvoch kategóriách:
• Kategória I - študenti stredných škôl
• Kategória II - študenti vysokých škôl, firmy a nezávislé tímy

Našu školu reprezentoval žiak Dominik Fedor, ktorý sa umiestnil na druhom mieste v kategórii študenti stredných škôl. Blahoželáme!

Výsledková listina

najlepsi_vystup.AVI

​​ potvrdenie_vysky.AVI

 
Výmenný pobyt SPŠE v Košiciach s nemeckým Gymnáziom vo Weißenburgu

V dňoch 6. až 13. októbra 2014 našu školu navštívi 12 žiakov a dvaja učitelia z nemeckého Werner-von-Siemens-Gymnázia vo Weißenburgu. Je to už druhá návšteva v rámci výmenného pobytu.  V máji 2015 recipročne navštívi svojich nemeckých priateľov 12 žiakov našej školy.

Cieľom vzájomných návštev je motivovať žiakov v učení sa cudzích jazykov, spoznať kultúru, školský aj rodinný život  iného národa, komunikovať v nemčine, prípadne v angličtine so svojím hosťom na Slovensku a  so svojím hostiteľom počas pobytu v Nemecku.

 
Noc výskumníkov 2014

Dňa 26. 9. 2014 sa dve triedy  1. ročníka technického lýcea zúčastnili festivalu - Európska Noc výskumníkov.  Naši študenti mohli vidieť tie najzaujímavejšie výsledky slovenskej vedy a osobnosti, ktoré sa vďaka svojmu výskumu presadili aj za hranicami nášho štátu.

 
Európsky deň jazykov 2014

Z  iniciatívy Rady Európy, Štrasburgu sa Európsky deň jazykov (EDJ) oslavuje každoročne 26. septembra už od roku 2001. 

Víťazom súťaže zorganizovanej  pri príležitosti tohto dňa sa stáva trieda III.C s 12 správne uhádnutými pozdravmi.

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a tešíme sa opäť o rok.

Otestuj si svoje jazykové znalosti v jazykovom kvíze.

 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 Dopredu > Koniec >>

Strana 1 z 5