Header image

 

Študijný odbor 2561M Informačné a sieťové technológie (IST) škola otvorila v školskom roku 2018/2019 ako štvorročný študijný odbor ukončený maturitnou skúškou. Na základe požiadaviek trhu práce sme zostavili učebný plán tak, aby bol nielen moderný ale aj nadčasový, čo je v prípade IT veľká výzva.

"Naše IST" je zamerané najmä na administráciu počítačových systémov a sietí. Žiaci sa naučia pracovať na pokročilejšej úrovni s operačnými systémami Windows a Linux, administrovať databázové systémy, spravovať webové servery a webstránky, programovať a skriptovať.

Okrem tvrdých zručností je časť štúdia venovaná aj mäkkým zručnostiam, ktoré žiakom pomôžu lepšie zvládnuť komunikáciu so zákazníkmi, spracovávať informácie, tvoriť technickú dokumentáciu, riadiť svoju prácu, či prácu svojich kolegov. Samozrejmosťou je cudzí jazyk, v našom prípade angličtina a nemčina.

Môžete si prečítať niečo o tom, aké odborné predmety plánujeme v tomto odbore.

Keďže na škole máme dva IT odbory - Technické lýceum (toho času už len v 2. až 4. ročníku)  a Informačné a sieťové technológie (zatiaľ len v 1. až 3.ročníku), viacerí z vás sa pýtajú, aký je medzi nimi rozdiel. Hlavné rozdiely sme zhrnuli v nasledovnej tabuľke:

Informačné a sieťové technológie Technické lýceum
elektrotechnika sa vyučuje len v 1. ročníku v predmete Elektrotechnika elektrotechnika sa vyučuje v 1. a 2. ročníku v predmete Elektrotechnika, v 3. ročníku v predmete Technické merania
menej hodín matematiky fyziky viac hodín matematiky a fyziky
počet týždenných hodín IT predmetov v jednotlivých ročníkoch 5/9/17/15 počet týždenných hodín IT predmetov v jednotlivých ročníkoch 4/6/10/14
zameranie štúdia na administráciu IT systémov a sietí (od 1. ročníka) zameranie štúdia na vývoj aplikácií alebo správu systémov a sietí (v 3. a 4. ročníku)
hodiny programovania zamerané najmä na tvorbu skriptov a automatizáciu činností v IT systémoch a sieťach hodiny programovania zamerané najmä na tvorbu aplikácií (konzolové/webové/grafické)
predmety odborných mäkkých zručností zamerané na ekonomiku, spracovanie informácií, komunikáciu v cudzom jazyku, správu IT dokumentácie, znalosť trendov v oblasti IT a procesné riadenie v oblasti IT predmety odborných mäkkých zručností zamerané na ekonomiku, spracovanie informácií, komunikáciu v cudzom jazyku

 

Učebný plán 2561 M  informačné a sieťové technológie

No events found


Logo - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Logo - EÚ - Európsky sociálny fond, Európsky fond regionálneho rozvoja

Logo - operačný program ľudské zdroje

Logo - Systém duálneho vzdelávania

Škola je partnerom národného projektu „DUÁLNE VZDELÁVANIE A ZVÝŠENIE ATRAKTIVITY A KVALITY OVP“

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje

 

Naša škola zaviedla a využíva
systém manažérstva kvality 
v odbore
Výchovno-vzdelávacia činnosť.

Politiky kvality

Záväzok vedenia

Vízia školy

003758056
DnesDnes1268
Tento týždeňTento týždeň12515
Tento mesiacTento mesiac6921
počet návštev od 26.4.2015