Header image

 

Projekt „Rozhoduj o Európe“ je kombináciou stretnutia mládeže, interaktívnych seminárov, simulácie modelového zasadnutia inštitúcií Európskej únie a konferencie. Projekt je zameraný na podporu dialógu mladých ľudí v Českej republike a na Slovensku o aktuálnych témach spojených s ich životom v spoločnej Európe a na vzájomný dialóg mladých ľudí s politikmi a ďalšími osobami s rozhodovacou právomocou o týchto témach. Je určený stredoškolákom - žiakom všetkých typov škôl z celej Českej republiky a Slovenska, ktorým približuje rozhodovací proces na úrovni Európskej únie. Hlavná časť projektu predstavuje päťdenné simulované rokovanie Rady EÚ a Európskeho parlamentu, v ktorom mala zastúpenie aj naša škola, konkrétne sa ho zúčastnil Daniel Farkaš zo IV.E triedy. Dano toto rokovanie zhodnotil takto: 

„Minulý týždeň som sa zúčastnil týždňového  Česko-slovenského študentského zasadania Európskej rady a Európskeho parlamentu v Bratislave. Osobne som sa dostal do Rady Európy, kde som zastupoval štát, ktorý mi bol pridelený - Luxembursko. Riešili sme problematiku týkajúcu sa pracovných zmlúv a optimálnych férových podmienok pre zamestnancov. Neskôr sme sa vyjadrili k súčasnej problematike ohľadom vyostreného vzťahu medzi Iránom a USA.

Toto zasadanie bolo na veľmi vysokej úrovni a som preto veľmi rád, že som sa ho mohol zúčastniť.

Rovnako ma potešilo aj to, že sa mi podarilo získať za Slovensko víťaznú pozíciu , vďaka ktorej sa v blízkej budúcnosti zúčastním na priamom rokovaní , priamo v Bruseli.“

                                  Ing. Marta Greňová

           


Logo - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Logo - EÚ - Európsky sociálny fond, Európsky fond regionálneho rozvoja

Logo - operačný program ľudské zdroje

Logo - Systém duálneho vzdelávania

Škola je partnerom národného projektu „DUÁLNE VZDELÁVANIE A ZVÝŠENIE ATRAKTIVITY A KVALITY OVP“

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje

 

Naša škola zaviedla a využíva
systém manažérstva kvality 
v odbore
Výchovno-vzdelávacia činnosť.

Politiky kvality

Záväzok vedenia

Vízia školy

003563999
DnesDnes2767
Tento týždeňTento týždeň10607
Tento mesiacTento mesiac38613
počet návštev od 26.4.2015