Header image

 

                                     

V dňoch 12.4.2019 – 17.4.2019 sa v Spojenom kráľovstve v Coventry konalo svetové finále súťaže Land Rover 4x4 in Schools, na ktorom sa zúčastnili naši šikovní žiaci zo 4.A triedy: D. Hertneky, A. Irányi, R. Maguľák, V. Podhajecký a M. Thern.

Na celosvetové finále projektu Land Rover 4x4 in Schools pricestovalo 22 tímov do Spojeného kráľovstva. Celkové zastúpenie krajín z celého sveta mali nie len európske krajiny, ale dokonca aj Spojené štáty americké. Žiaci až zo 14 krajín prišli predstaviť odbornej porote svoju niekoľkomesačnú prácu – pretekársky model elektrického autíčka na ovládanie s pohonom všetkých štyroch kolies. Okrem zakúpenia si základného balíčka, ktorý je potrebný na účasť v súťaži, sa tímy museli popasovať s rôznymi úlohami. Model auta musel spĺňať náročnejšie technické parametre ako v národných kolách. Okrem toho viedli žiaci evidenciu financií a sponzorov a naučili sa tiež ako urobiť vhodný marketing.

Žiaci  reprezentujúci našu školu Wings Racing Team uspeli v jednej z najdôležitejších kategórii a to v kategórii Engineering, kde odborná porota hodnotila inovácie v skladaní autíčka, ale aj veľmi prísne technické parametre. Nominovali sa do najlepšej trojice tímov celého sveta.

Na svetovom finále boli po prvýkrát a obsadili v celkovom hodnotení 8. miesto.

Srdečne blahoželáme                                                         Ing. Jaroslava Richterová

Fotografie nájdete vo fotogalérii

OKT
28

28.10.21 - 29.10.21


Logo - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Logo - EÚ - Európsky sociálny fond, Európsky fond regionálneho rozvoja

Logo - operačný program ľudské zdroje

Logo - Systém duálneho vzdelávania

Škola je partnerom národného projektu „DUÁLNE VZDELÁVANIE A ZVÝŠENIE ATRAKTIVITY A KVALITY OVP“

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje

 

Naša škola zaviedla a využíva
systém manažérstva kvality 
v odbore
Výchovno-vzdelávacia činnosť.

Politiky kvality

Záväzok vedenia

Vízia školy

003662630
DnesDnes3057
Tento týždeňTento týždeň3057
Tento mesiacTento mesiac63926
počet návštev od 26.4.2015