Header image

 

Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva sa dňa 29.11.2018 v spoločenskej miestnosti našej školy  konalo slávnostné oceňovanie žiakov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja. Vybraní študenti boli ocenení predsedom Košického samosprávneho kraja Ing. Rastislavom Trnkom.

Z 36 ocenených žiakov bol tím piatich žiakov zo SPŠ elektrotechnickej, Komenského 44, Košice.

Sú to títo žiaci: Viliam Podhajecký, Richard Maguľák, Dávid Hertneky, Martin Thern, Alex Irányi (všetci sú zo IV.A triedy).

Žiaci v tomto tíme si samostatne navrhli a vytvorili reálne funkčné rádiovo ovládané autíčko Land Rover. Na krajskom kole Festivalu vedy a techniky v Košiciach obsadili v kategórií Elektrina a mechanika 1.miesto a postúpili do celoštátneho kola v Bratislave (11/2018). Dvaja žiaci z tímu Richard Maguľák a Viliam Podhajecký, ktorí prezentovali túto prácu na Festivale vedy a techniky postúpili do celosvetovej súťaže, ktorá sa uskutoční v Číne v roku 2019.  

Tento tím piatich žiakov spolupracuje na realizácii projektu Land Rover4x4, kde si sami vytvorili rádiovo ovládané autíčko, ktorého jednotlivé komponenty vymodelovali v grafickom programe a následne vytlačili na 3D tlačiarni. V rámci projektu navrhli elektroniku a naprogramovali autíčko tak, aby ho vedeli diaľkovo ovládať. V spolupráci s TUKE SjF v Košiciach vymodelovali a následne vyrobili karosériu autíčka.

No events found


Logo - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Logo - EÚ - Európsky sociálny fond, Európsky fond regionálneho rozvoja

Logo - operačný program ľudské zdroje

Logo - Systém duálneho vzdelávania

Škola je partnerom národného projektu „DUÁLNE VZDELÁVANIE A ZVÝŠENIE ATRAKTIVITY A KVALITY OVP“

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje

 

Naša škola zaviedla a využíva
systém manažérstva kvality 
v odbore
Výchovno-vzdelávacia činnosť.

Politiky kvality

Záväzok vedenia

Vízia školy

002515192
DnesDnes259
Tento týždeňTento týždeň4479
Tento mesiacTento mesiac23926
počet návštev od 26.4.2015