Header image

 

Festival vedy a techniky AMAVET bol aj v roku 2018 jedným z hlavných podujatí v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku. Prezentácia a vyhodnotenie výhercov krajských kôl sa konalo od 8. do 9. novembra 2018 v areáli výstaviska INCHEBA v Bratislave.

Našu školu reprezentovali žiaci Viliam PodhajeckýRichard Maguľak zo 4.A triedy. V kategórií Elektronika a mechanika s projektom Rádiovo ovládané autíčko postúpili na medzinárodnú súťaž  CASTIC do Číny.

Na  21. ročníku boli  prezentované najlepšie vedátorské projekty z oblasti vedy a techniky, ktoré postúpili z krajských kôl na celoslovenské finále do bratislavskej INCHEBY. Takmer 150 talentovaných žiakov základných a stredných škôl, vrátane zahraničných účastníkov z Mexika, Belgicka, Ruska a Španielska súťažili v jedenástich kategóriách.

Prostredníctvom posterových prezentácií, ale aj výstavných exponátov, obhajovali svoje bádateľské poznatky pred členmi odbornej hodnotiacej komisie zloženej z vedcov, vysokoškolských pedagógov a ďalších odborníkov. Tí najlepší získali možnosť obhájiť svoj projekt a reprezentovať AMAVET, svoju školu aj Slovensko na prestížnych národných a svetových vedeckých súťažiach a fórach vedeckovýskumnej činnosti mládeže.

Srdečne blahoželáme našim šikovným vedátorom a prajeme veľa ďalších úspechov.

Fotografie nájdete vo fotogalérii.                                            

                                                                                                  Ing. Jaroslava Richterová

 

O úspechu našich žiakov aj na stránke Košického samosprávneho kraja:

https://web.vucke.sk/sk/novinky/uspech-ziakov-zo-strednej-priemyselnej-skoly-elektrotechnickej-kosice.html

Na webstránke SLOVENSKÉ ELEKTRÁRNE napísali:

https://www.seas.sk/clanok/stredoskolski-inzinieri-nasimi-najvacsimi-fanusikmi-su-spoluziaci/373


Logo - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Logo - EÚ - Európsky sociálny fond, Európsky fond regionálneho rozvoja

Logo - operačný program ľudské zdroje

Logo - Systém duálneho vzdelávania

Škola je partnerom národného projektu „DUÁLNE VZDELÁVANIE A ZVÝŠENIE ATRAKTIVITY A KVALITY OVP“

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje

 

Naša škola zaviedla a využíva
systém manažérstva kvality 
v odbore
Výchovno-vzdelávacia činnosť.

Politiky kvality

Záväzok vedenia

Vízia školy

002214499
DnesDnes74
Tento týždeňTento týždeň4869
Tento mesiacTento mesiac18238
počet návštev od 26.4.2015