Header image

Žiaci ZŠ na podujatí Dni energií 2018Naša škola sa stala opäť jedinečným miestom, ktoré spojilo počas uplynulých dní deti základných škôl v Košiciach, pedagógov, energie a environmentálnu výchovu. Do ôsmeho ročníka podujatia "Dni energií 2018" pre žiakov základných škôl 8.ročníka, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 22. – 23.marca 2018 v spoločenskej miestnosti SPŠ elektrotechnickej (SPŠE) v Košiciach sa zapojilo 170 "šetričov" energií – žiakov a ich pedagógov zo siedmych základných škôl v Košiciach.
 
Podujatie otvoril riaditeľ školy Ing. Štefan Krištín, ktorý po úvodnom príhovore predstavil hosťa podujatia Ing. Daniela Šlosára PhD., mladého vynálezcu, ktorému bolo udelené ocenenie Osobnosť roka v oblasti technológií za rok 2015. Mladý vedec predstavil svoj vynález chargebrella - "dobíjací dáždnik". Žiaci základných škôl a študenti SPŠE sa tak po prvýkrát stretli so skutočným vynálezcom, tvorcom, ktorý sa podelil o svoje skúsenosti a porozprával o svojej ceste k tvorbe dobíjacieho dáždnika. Vynález dokáže nabiť s využitím slnečnej, resp. tepelnej energie mobilné zariadenia za rovnaký čas ako klasická zásuvka.

Prítomní ôsmaci si na tomto podujatí zvýšili ekologické povedomie netradičným spôsobom, spoznali a dozvedeli sa novinky o výrobe elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov a získali tipy, pomocou ktorých sa ich domácnosť stane šetrnou k životnému prostrediu. Okrem toho mali možnosť prezentovať svoje vlastné technické projekty a grafické práce, ktoré si na podujatie pripravili a priniesli.

Predpoludnie nabité energiou a dobrými nápadmi sa podľa účastníkov podujatia opäť vydarilo.

Fotky z podujatia nájdete vo fotogalérii.

No events found


Logo - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Logo - EÚ - Európsky sociálny fond, Európsky fond regionálneho rozvoja

Logo - operačný program ľudské zdroje

Logo - Systém duálneho vzdelávania

Škola je partnerom národného projektu „DUÁLNE VZDELÁVANIE A ZVÝŠENIE ATRAKTIVITY A KVALITY OVP“

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje

verejnosť žiak učiteľ

 

Naša škola zaviedla a využíva
systém manažérstva kvality 
v odbore
Výchovno-vzdelávacia činnosť.

Politiky kvality

Záväzok vedenia

Vízia školy

001227902
DnesDnes382
Tento týždeňTento týždeň382
Tento mesiacTento mesiac15182
počet návštev od 26.4.2015