Header image

Dňa 22. a 23.3.2017 sa 36 žiakov našej školy spolu s Ing.Čekanovou, Ing. Kovalčinovou a Ing. Ďuratnou zúčastnili školskej akcie  Amper 2017 v Brne.

Odchádzali sme v skorých ranných hodinách a na výstavisko sme dorazili niečo po 10-tej hodine. Aj napriek únave z cesty sme si vychutnali niekoľko hodinovú prehliadku jedného z najväčších veľtrhov v strednej Európe a videli sme tak mnoho zaujímavostí z oblasti elektrotechniky, elektroniky, automatizácie, komunikácie, osvetlenia a zabezpečenia.
Neskôr sme sa presunuli do zábavného parku Vida Science!, kde na ploche takmer 5 000 m2 na nás čakalo 150 interaktívnych exponátov, ktoré vysvetľovali základné princípy prírodných javov a sveta okolo nás.  Súčasťou bola aj vedecká show zameraná na vysvetlenie elektromagnetických javov (elektrické výboje, blesky, Faradayová klietka...).

Druhý deň výletu sa niesol v duchu histórie. Navštívili sme hrad Špilberk a jeho povestné kasematy. Pozreli sme si katedrálu sv. Petra a Pavla, starú radnicu...
Po vyčerpávajúcej prechádzke historickou časťou Brna sme dopriali našim žiakom aj trochu voľna, za čo nám boli veľmi vďační :)

Napriek tomu, že to bolo vyčerpávajúce, z reakcií žiakov vieme, že ich to obohatilo o nové poznatky, skúsenosti a zážitky :)

                                Ing. A. Čekanová

fotogaléria

FEB
26

26.02.18 - 02.03.18

MAR
7

07.03.18

verejnosť žiak učiteľ

 

Naša škola zaviedla a využíva
systém manažérstva kvality 
v odbore
Výchovno-vzdelávacia činnosť.

001005883
DnesDnes1376
Tento týždeňTento týždeň4598
Tento mesiacTento mesiac29904
počet návštev od 26.4.2015